Pubg’de Hayatta Kalma – Saklanma Teknikleri (İleri Düzey)

Hayatta kalma, başından sonuna kadar PUBG’de kazanmanın anahtarıdır. Amacınız mümkün olduğunca uzun süre hayatta kalmak ve oyun tarzınız bu gerçeği yansıtmalıdır. Uzak silah atışlarına koşmak ya da uzun menzilli bir keskin nişancı savaşına girmek cazip gelebilir, ancak ondan dokuz katında öldürmeyi başarabileceğinizden ve hayatta kalabileceğinizden emin değilseniz buna değmez.

Düşman oyuncuları görürseniz, kendinize şunları sorun: takım arkadaşlarım benimle mi? Etrafta başka mangalar var mı? Kaçabilir miyim? Bu sorulardan herhangi birinden emin değilseniz, muhtemelen beklemek en iyisidir. Amacınız mümkün olan en fazla öldürmeyi elde etmek değil, amacınız ne pahasına olursa olsun mümkün olduğunca uzun süre hayatta kalmak.

Gizli olmak, olabildiğince uzun süre hayatta kalmanıza da yardımcı olacaktır. PUBG’de gizlice dolaşmak zordur çünkü ayak izleriniz çok fazla gürültü çıkarır, ancak bununla mücadele etmenin birkaç yolu vardır.

Bazı gizli taktikler (bilinmeyen)

  • Ayakkabılarınızı çıkarmak ayak izlerinizi hafifçe susturur
  • Haritadaki küçük bir alana bombalar bırakan kırmızı daire, patladığınız herhangi bir gürültüyü kapsayacağından, yürüdüğünüz sesleri örtmek için de kullanılabilir.
  • Aynı şekilde uçak geçerken ayak sesleri pek fazla fark edilmez. uçak geçerken rahatlıkla dolaşabilirsiniz.

Erangel, oyunun ormanlar, dağlar ve şehirlerle dolu ilk haritasıdır. Erangel’da saklanılabilecek en güzel yerler aşağıda listelenmiştir.

  • Ferry Town Pier
  • Zharki
  • Ruins
  • Water Town
  • Kameshki

yer değiştirirken bir araç kullanmak cazip gelebilir, ancak PUBG’deki çoğu aracın tam olarak zırhlı otomobil olmadığını unutmayın. PUBG’deki çoğu otomobilin 1500-1800 civarında sağlığı olduğunu unutmayın, yani saldırı tüfeğinden 40 atışın altında patlayacaklar, bu çok fazla değil. Bir araba kullanarak sadece daireye ulaşmak için uzun bir mesafe katetmeniz gerekiyorsa bunu iyice düşünmenizde yarar var.

Diğer Yazılar

3 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir